Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Pariisis OECD (Majanduskoostöö ja -arengu organisatsiooni) peasekretäri Donald Johnstoniga
14.02.1997

Vabariigi President Lennart Meri kohtus täna Pariisis OECD (Majanduskoostöö ja -arengu organisatsiooni) peasekretäri Donald Johnstoniga. Kohtumisel osalesid välisminister Toomas Hendrik Ilves, välisministeeriumi asekantsler Priit Kolbre ning teised OECD sekretariaadi kõrged ametnikud.
Arutati võimalusi konkreetsete koostööprojetide rakendamiseks maailma majanduslikult mõjukamaid riike ühendava organisatsiooniga. Eesti pool väljendas oma tahet tulevikus OECDga liituda. Peasekretär Johnston kinnitas, et Eesti edusammud ei ole OECDs jäänud märkamata. “ Just praegu arutab OECD sekretariaat uute liikmete vastuvõtu võimalusi ning seetõttu on president Meri visiit ja Eesti koostööhuvi rõhutamine väga õigeaegsed,” ütles Johnston.
“Mitmed koostööprogrammid, näiteks kaubanduse, välisinvesteeringute ja infrastruktuuri arendamise alal, on avatud juba praegu. Sealjuures on oluline regionaalselt suunitletud projektid, sest nende finantseerimine sõltub liikmesriikide individuaalsest panusest. Balti riigid ongi esinenud regionaalprogrammiliste ettepanekutega, mille arendamise võimalusi praegu OSCEs kaalutakse,” ütles peasekretär.
Johnston hindas kõrgelt seniste programmide efektiivsust ning kinnitas, et OECD on huvitatud edasisest koostööst. OECD peasekretär võttis tänuga vastu küllakutse Eestisse.
Täna oli president Meril töölõuna Pariisi Kaubandus-tööstuskojas, kus arutati konkreetseid koostööprojekte Eestiga. Seejärel külastas Meri Prantsuse Rahvusraamatukogu.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 14. veebruaril

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid