Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President Lennart Meri esitles Robert Frasure’i mälestusfondi.
17.02.1997

Vabariigi President Lennart Meri esitles täna hotellis “Palace” toimunud presidendisviidi avamisel Eesti äritegelastele Robert Frasure’i mälestusfondi.
Robert Frasure oli esimene USA suursaadik Eestis pärast iseseisvuse taastamist. Suursaadik Frasure hukkus 1995. a. Bosnias, täites USA valitsuse rahumissiooni. Vabariigi President määras 19. augustil 1995 Robert Frasure`ile Maarjamaa Suurristi maailmarahule ja Eestile osutatud teenete eest.
President Meri tõstis Robert Frasure’I esile, kui inimest, kes oskas näha homsest päevast kaugemale. “ Robert Frasure’ le oli antud oskus tabada aja väärtust, aja dramaatilist imperatiivi. Ma loodan, et need noored, kes hakkavad Frasure’I stipendiumi rahaga oma oskusi Tartu Ülikoolis viimistlema, võtaksid selle erakordse mehe endale eeskujuks,” ütles Meri. Vabariigi President esitles ka Eesti kultuuri ja teaduse toetamiseks 1993. asutatud Presidendi Kultuurirahastut ning tänas kõiki annetajaid.
Frasure’I mälestusfondi juhatuse esimees Veiko Berendsen tutvustas oma sõnavõtus fondi eesmärke ning kutsus kohalviibijaid üles ettevõtmist rahaliselt toetama. Finest Hotel Groupi juht Toomas Sildmäe andis Frasure’I fondile ja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule samas üle tsheki 5000 kroonile.
Frasure’i stipendium määratakse Eesti üliõpilasele, kelle akadeemiline tegevus on pühendatud Balti riikide julgeoleku probleemidele.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 17. veebruaril

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid