Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus peaminister Tiit Vähiga
25.02.1997

Kohtumisel Vabariigi Presidendiga 11. veebruaril teatas peaminister Tiit Vähi, et tema vastu esitatud süüdistused seavad kahtluse alla valitsuse võime säilitada Euroopa Liidu ja NATOga ühinemiseks vajalik sise- ja välispoliitiline aktiivsus. Kujunenud olukorras on ta kaalunud valitsusjuhina jätkamise otstarbekust.
Vabariigi President palus peaministril mitte astuda mingeid siduvaid samme enne visiiti Ukrainasse, mille majanduslikud ja poliitilised tulemused on mõlemale riigile olulised, ning enne vabariigi aastapäeva pidustusi, millega peaminister nõustus.
Peaminister Tiit Vähi esitas oma tagasiastumisavalduse teisipäeval 25. veebruaril enne lõunat. Põhiseaduse kohaselt tähendab peaministri tagasiastumine ka kogu valitsuse tagasiastumist.
Vabariigi President palus peaministril ja valitsusel tööd jätkata kuni uue Vabariigi Valitsuse ametisseastumiseni, nagu seda näeb ette Vabariigi Valitsuse seadus.
President alustab homme läbirääkimisi Riigikogu saadikuühendustega peaministrikandidaadi leidmiseks, kellele teha ülesandeks uue valitsuse moodustamine.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 25. veebruaril

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid