Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendile on saabunud õnnesoove maailma riigipeadelt
26.02.1997

Vabariigi Presidendile on saabunud seoses vabariigi 79. aastapäevaga õnnesoove maailma riigipeadelt.
Ameerika Ühendriikide president Bill Clinton tunnustab oma läkituses Eesti edusamme: “Eesti on võidukalt sümboliseerinud kiiret kosumist põhimõttel "saab tehtud" ning ideaalitruudust, mida võib imetleda terve maailm, eriti ameeriklased. Tema ajalugu ilmestavad patrioodid, kes pidevalt võitlesid võõramaise okupatsiooni ja kommunistliku ülemvõimu vastu, kuni võitsid kätte vabaduse ja sõltumatuse. Eesti on teinud tähelennu pulbitsevaks, õitsvaks, demokraatlikuks riigiks ning on Läänemaailma väärtuste ja institutsioonide veendunud poolehoidja.”
“Palun teid kindel olla, et võite oma riigi sõltumatuse, iseseisvuse ja julgeoleku tugevdamisel jätkuvalt arvestada Ühendriikide koostöö ja abiga. Nüüd, kus Eesti on taas asumas oma kohale Lääne demokraatlikus ühiskonnas, elan koos kõigi ameeriklastega uhkus- ja rahulolutundega kaasa teie tähtpäevale,” kirjutab USA president.
Saksamaa Liitvabariigi president Roman Herzog märgib oma läkituses, et Eesti ja Saksamaa suhetes on möödunud aastal tänu intensiivsetele kontaktidele toimunud tihe ja sõbralik areng ning eelseisval aastal on oluline usaldusliku dialoogi jätkumine. “Partneritena Euroopas võivad Eesti ja Saksamaa astuda kindlalt teel ühinenud Euroopa poole,” kirjutab Herzog.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 26. veebruaril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid