Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President võttis vastu Hispaania ja Küprose suursaadikud.
27.02.1997

Vabariigi President Lennart Meri võttis täna Kadriorus vastu Hispaania suursaadiku hr Vicente Blanco Gaspari ja Küprose suursaadiku Erato Kozakou-Marcoullise, kes andsid üle oma volikirjad.
Hispaania suursaadik tunnustas oma kõnes Eesti edusamme ning märkis, et Madrid jälgib suure tähelepanu ja poolehoiuga Eesti liikumist Euroopa integratsiooni teel. Suursaadik avaldas veendumust, et Eesti-Hispaania vaheline rahvusvaheliste kaubavedude leping, mis allkirjastatakse homme Tallinnas, loob head võimalused kahe maa vaheliste majanduskontaktide tihendamiseks.
President Meri sõnul on väga oluline, et Eesti avaks lähitulevikus Madridis oma esinduse.
Vicente Blanco Gaspar, Torregrosa markii, on sündinud 13.augustil 1941. Burgose linnas. Hispaania välisteenistuses 1970. aastast, enne suursaadikuks määramist töötas Madridis diplomaatide kooli õppejõuna.
Küprose suursaadik proua Erato Kozakou-Marcoullis rõhutas oma kõnes Eesti ja Küprose sarnast ajalugu ja ühiseid eesmärke tänapäeval - integratsiooni Euroopa Liiduga. Suursaadiku sõnul on oluline, et ühiste huvide ja ka sarnaste probleemidega Eesti ja Küpros teeksid senisest palju laiemat koostööd.
Erato Marcoullis on sündinud Limassolis 3. augustil 1949, õppinud Ateenas ja Helsingis õigusteadust ja politoloogiat. Töötanud juristina, 1980st aastast diplomaatilises teenistuses Küprose ÜRO missiooni juures New Yorgis. Enne suursaadikuks määramist Küprose välisministeeriumi osakonnajuhataja.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 27. veebruaril

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid