Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Stockholmis Rootsi peaministri Göran Perssoniga
01.03.1997

Vabariigi President Lennart Meri kohtus eile Stockholmis Rootsi peaministri Göran Perssoniga. Kohtumisel osalesid Rootsi Välisministeeriumi kõrge ametnik Jan Eliasson, Kesk- ja Ida-Euroopa osakonna juhataja Lars Grundberg, Eesti suursaadik Stockholmis Andres Unga ja Presidendi Kantselei välisosakonna nõunik julgeoleku küsimustes Mari Tomingas.

Kohtumisel käsitleti Eesti-Rootsi kahepoolseid suhteid, NATO ja Euroopa Liidu laienemise küsimusi ning Eesti suhted Venemaaga. Peaminister Persson tundis huvi ka Eesti sisepoliitilise olukorra ja muukeelse elanikkonna Eesti ühiskonda integreerimise küsimuste vastu.

Göran Persson kinnitas, et Rootsi toetab tugevalt Eesti liitumist Euroopa Liiduga. Samas juhtis Persson tähelepanu ka mitmetele EL laienemisega kaasnevatele probleemidele, näiteks Euroopa Rahaliidu moodustamise küsimuses. Persson lubas jätkata Eestiga EL asjus pidevat dialoogi.

President Meri sõnul püüdleb Eesti NATO täisliikme staatuse poole ning ei soovi liikmestaatuse kompensatsioonina Balti-NATO erihartat. Meri rõhutas, et Euroopas ei tohi seoses NATO laiendamisega tekkida uusi eraldusjooni ega julgeoleku puudulikkusega piirkondi.

President Meri avaldas heameelt, et kohtumised Rootsi peaministriga on kujunenud regulaarseteks, mis on igati soodustanud kahe riigi vahelist koostööd. Rootsi peaminister hindas senist koostööd Eestiga positiivseks. Peaminister Persson ootab külla Eesti uut peaministrit.

Viimati kohtusid Meri ja Persson OSCE tippkohtumisel Lissabonis 1996. aasta detsembri algul.

Laupäeval pidas president Meri eesti- ja inglisekeelse aastapäevakõne Stockholmi kontserdihoone aktusel ja tervituskõne vastuvõtul Eesti Majas. President kohtus rootsi ja eesti ühiskonnategelastega.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 1. märtsil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid