Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi visiit Jaapanisse
21.03.1997

Vabariigi Presidendi visiit Jaapanisse algas Kansai piirkonnas. Osakas, Jaapani tööstuskeskuses, külastas president Meri koos teda saatva äridelegatsiooniga Matsushita Denki Internationale peakorterit, kellega sidemete arendamine on Eestile oluline. Seni toimunud kontaktide tulemusel on firma juhtkond väljendanud selget huvi koostöö vastu Eestiga, mille kinnituseks on aprilli alguses toimuv visiit Eestisse.

President Lennart Meri rõhutas oma sõnavõtus, et Eestil on Jaapanilt nii mõndagi õppida, kuid neil Euraasia riikidel on ka paljugi ühist: suurte loodusvarade asemel tuleb loota oma inimeste haritusele ja töökusele. President Meri andis ülevaate hetkeolukorrast Eesti majanduses ning kutsus Panasonic International tippjuhte Eestisse tutvuma siinsete investeerimisvõimalustega.

Päeva teise poole veetis Vabariigi President koos delegatsiooniga Osaka Kaubandus- ja Tööstuskojas. Kohtumisele kitsamas ringis Kansai piirkonna tippjuhtidega järgnes kahetunnine seminar Jaapani ärimeestele. Avasõnavõtuga esines president Lennart Meri, kes avaldas oma kõnes tunnustust Jaapani saavutustele ja võimele ühitada kaasaegne ühiskond rahvuslike traditsioonidega. President tõi esile ka Eesti strateegiliselt soodsa asendi Põhja-Euroopa keskmes, mis võimaldab juurdepääsu 70 miljonile tarbijale viidates juba toimivatele vabakaubanduslepingutele nii Euroopa Liidu kui ka Kesk- ja Ida-Euroopa maadega. Põhiettekande pidas Jüri Sakkeus Eesti Välisinvesteeringute Agentuurist.

Seminaril osales ca 60 esindajat erinevatel aladel tegutsevatest firmadest ning kaubakontoritest, sealhulgas Marubeni – üks Jaapani 6-st juhtivast firmast, kes kontrollivad kogu Jaapani väliskaubandust. Jaapani ärimehed tundsid huvi, kuhu on Eestis mõttekas investeerida, milliseid soodustusi investeerijatele tehakse ning kuivõrd on võimalik kapitali väljavedu. Küsimusi oleks jätkunud kauemakski kui programm võimaldas.

Homme osaleb Vabariigi President Trilateraalse Komisjoni istungil.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 21. märtsil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid