Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus Jaapani peaministriga
22.03.1997

Laupäeval, 22. märtsil kohtus Vabariigi President Jaapani peaministri Hashimotoga. Kohtumisel avaldas President Meri lootust, et Jaapani ja Eesti majanduskoostöö tiheneb. “Kui Eesti jaoks on Jaapan ukseks Aasiasse, siis Jaapani jaoks võiks Eesti olla ukseks Euroopasse,” ütles President oma sõnavõtus.

“Jaapan on riik, kes toetab äridelegatsioonide visiite väikeriikidesse, otsides sel viisil võimalikke majanduskontakte ja koostöövorme. Eesti oleks huvitatud taas kord vastu võtma kõrgetasemelise Jaapani delegatsiooni, kuna Eesti majandus on viimastel aastatel jõudsalt edenenud ja Eestil on, mida näidata,” rõhutas President Meri.

Samuti tuli jutuks topeltmaksustamise vältimise lepingu sõlmimise vajadus. Jaapani peaministri Hashimoto sõnul lahendatakse see küsimus töö käigus.

Jaapani peaminister rõhutas veel, et Eesti edusammud majanduse reformimisel on olnud kaugelt suuremad kui 1991.a. seda Jaapanis osati arvata. Peaminister Hashimoto kinnitas ka Osakas toimunud äriseminari tähtsust Eestile, viidates Osaka soodsale ärikliimale ja headele koostööalastele võimalustele.

President Lennart Meri väljendas toetust Jaapani püüdlustele saada ÜRO Julgeolekunõukogu alaliseks liikmeks ning avaldas lootust, et Jaapan toetab Eesti taotlusi saada tulevikus OSCD liikmeks.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 22. märtsil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid