Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri oli Jaapani keisri Akihito külaline
25.03.1997

Esmaspäeval, 24. märtsil tutvusid JETRO programmidega ärimehed.
Täna, 25. märtsil võõrustas Vabariigi Presidenti ja Eesti ametlikku delegatsiooni JETRO president Toyoshima. Vesteldi JETRO võimalustest ja plaanidest Eesti suhtes.
President Toyoshima teatas, et Jaapanis on äratanud suurt huvi Eesti laseritootmine. Sellest võib areneda Eesti-Jaapani riigiprojekt, märkis JETRO president.
Õhtul kohtus President Meri Jaapani Majanduse Planeerimise Agentuuri juhtiva ministri Asoga.
Agentuur loodi pärast II maailmasõda ning tegeleb Jaapani majanduse pikaajalise strateegiaga. Tema tegevus on olnud aluseks Jaapani majandusedule. Samas agentuuris toimus pikem kohtumine majandusminister Jaak Leimanni detsembrikuise Jaapani-visiidi ajal.
Ühe tulemusena oli minister Asol hea meel teatada, et juba lähiperioodil saabub Eestisse Agentuuri Majanduslike Uuringute Instituudi peadirektor Takafumi Kaneko, et jagada Eestiga Jaapani kogemusi turumajanduse funktsioneerimisel.

Pärastlõunal kohtusid Vabariigi President Lennart Meri ja pr. Helle Meri Jaapani keisri ja keisrinnaga. President Meri sõnul olid keisri teadmised Eesti kohta üllatavalt suured, aga tema huvi veelgi suurem.

Täna andis President Lennart Meri ka kaks intervjuud: Jaapani ühele suuremale päevalehele Asahi ning Hokkaido kohalikule ajalehele.
Ajakirjanikud tundsid huvi visiidi tulemuste vastu, esitades ka asjatundlikke küsimusi Eesti välispoliitika põhiprobleemide kohta.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 25. märtsil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid