Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus USA Kongressi delegatsiooniga
27.03.1997

Täna, 27. märtsil kohtus President Meri Ameerika Ühendriikide Kongressi delegatsiooniga, mida juhtis Vabariiklaste partei liige New Yorgis Hr. Gerald B. Solomon.
Kadriorus toimunud kohtumisel tuli arutlusele NATO laienemise, regionaalse julgeoleku ja kahepoolsete suhete arendamisega seotud teemad.
President Meri rõhutas oma sõnavõtus, et Eesti eesmärgiks on NATO täisliikme staatus, mille nimel tuleb teha palju tööd.

Gerald B. Solomon oli seisukohal, et kõik riigid, kes täidavad nõutud kriteeriumid ja on avaldanud soovi NATOsse astuda, peavad saama võimaluse alliansiga liituda. Solomon rõhutas, et igasugune kõhklus NATO edasise laienemise osas tähendaks pööret tagasi.
Hr. Solomon avaldas lootust, et Eesti suudab koondada oma jõupingutused täitmaks ettekirjutatud nõudmised NATOga liitumiseks.

President Lennart Meri tõi välja Eesti seisukoha, et NATO laienemine ei tohi toimuda kellegi arvelt. Eesti ootab Madridist selget seisukohta, et NATO uksed jäävad avatuks ka esimesest ringist väljajääjatele. Eesti on kategooriliselt uute eraldusjoonte tõmbamise vastu, sõnas Vabariigi President.
“Eesti pole huvitatud Venemaa isoleerimisest, tehakse kõik, et saavutada konstruktiivne koostöö kahe riigi vahel, kes austavad rahvusvahelist õigust ja teineteise suveräniteeti”, lisas President oma sõnavõtus.

USA Kongtressi delegatsiooni kuuluvad veel Porter Cross, Ralph Regular, Jonh Tanner, USA sõjaväeatashee Eestis Peter H. Hendrikson sõjaväeatasheest ja USA suursaadik T.E. Lawrence P. Taylor.

President Meri kinkis külalistele Hilda Sabbo raamatu “Võimatu vaikida”.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 27. märts 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid