Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Jaapani ja Eesti ärikontaktid tihenevad
24.03.1997

Esmaspäeva, 24. märtsi pärastlõunal kohtus Vabariigi President maailma suurima pikalaenupanga - Jaapani Tööstuspanga Presidendi Hr. Masao Nishimuraga. Kohtumise käigus andis President Meri ülevaate Eesti majanduse olukorrast ja välisinvestorite ees seisvatest võimalustest. Jaapani Tööstuspanga president teatas panga kavatsusest viia läbi uurimistöö oma klientide hulgas, eesmärgiga leida potentsiaalseid Eestisse investeerijaid.

1996. aasta kevadel sõlmitud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Jaapani Tööstuspanga vahelise Kavatsuste Memorandumiga alguse saanud koostöö on olnud viljakas. Panga abiga viidi eelmise aasta detsembris Jaapanis läbi esimene Eesti investeerimisvõimalusi tutvustav seminar. Käesolevaks hetkeks on panga vahendusel Eesti vastu huvi hakanud tundma ka esimesed Jaapani investorid.

Esmaspäeval külastas Vabariigi Presidendiga Jaapanis kaasas viibiv äridelegatsioon riiklikku agentuuri JETRO (Japan External Trade Research Organisation), mille ülesandeks on nii Jaapani firmade ekspansiooniks vajalike uurimuste tegemine potentsiaalsete välisturgude kohta kui ka Jaapanisse saabuva impordi ja välisinvesteeringute mahu tõstmine. Jaapani väliskaubandusbilansi ülejäägi tasakaalustamiseks kehtib alates 1992. aastast Jaapanis impordi soodustamise seadus. Eesti ärimeestele anti põhjalik ülevaade 22 Jaapanis toimivast vabakaubandustsoonist ja JETRO abiprogrammidest Jaapani turule pürgivate firmade jaoks. Nii pakub JETRO Jaapani turust huvitunud firmadele kahe kuu jooksul kasutada tasuta kontorit uute ärikontaktide loomiseks. Tasuta saab ka JETRO konsultantide teenuseid ja JETRO-s leiduvaid andmebaase.


Presidendi Kantselei pressiteenistus
Kadriorus 24. märtsil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid