Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus USA suursaadikuga NATO juures hr. Robert Hunteriga
02.04.1997

Täna, 2. aprillil kohtus Vabariigi President USA suursaadikuga NATO juures hr. Robert Hunteriga.
Kohtumise peateemaks oli NATO laienemisega seotud küsimused, samuti analüüsiti Helsingis toimunud tippkohtumise tulemusi.
President Meri tõi taas oma sõnavõtus esile, et Eesti eesmärgiks on NATO täisliikme staatus, mille nimel ollakse valmis tööd tegema, uute eraldusjoonte tõmbamine on lubamatu, rõhutas president.

Kohtumisel arutati juulis toimuva Madridi tippkohtumise korraldust ning kohtumise järgset koostööd. Robert Hunter rõhutas, et USA eesmärgiks on luua tihedad ja elujõulised sidemed Eestiga. Pidev koostöö kõigis valdkondades peab andma selge signaali, et Eesti on täieõiguslik Lääneriikide pere liige. Baltikumi iseseisvus on vältimatuks tingimuseks igasuguse uue julgeolekustruktuuri kujunemisele, sõnas Hunter.

Kohtumisel president Meriga rõhutas suursaadik USA ametlikku seisukohta NATO laienemise osas: “NATO uksed on ja jäävad avatuks kõigile soovijatele, kes on täitnud selleks nõutud kriteeriumid, kaasaarvatud esimesest ringist välja jääjatele.”

USA suursaadikut NATO juures saatsid president Meriga kohtumisel nõunikud David Carns, Candy Green, Mary Ellen Connell, John Boyd, suursaadik T.E. Lawrence Taylor, sõjaväeatashee Peter Hendrikson ja hr. Imre Lipping.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 2. aprillil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid