Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri Saksa-Eesti akadeemilise nädala patrooniks
08.04.1997

Täna, 8. aprillil toimunud kohtumisel Saksamaa suursaadiku Bernd Mützelburgiga andis president Lennart Meri oma nõusoleku hakata Saksa-Eesti Akadeemilise Nädala patrooniks.

Akadeemiline nädal on 14. - 21. septembrini k.a. Tartu Ülikoolis toimuv teaduslik suurüritus, mille kaudu Saksamaa soovib avaldada toetust Eesti akadeemilisele teadusele ning ühtlasi aidata laiendada Eesti teadusliku mõtte kandepinda ja konkurentsivõimet tänapäeva Euroopas.

Akadeemilisele nädalale tulevad loengutega esinema tipp-teadlased Saksamaa erinevatest ülikoolidest. Oma ala tipp-teadlased on välja valinud ja esinema kutsunud kõik kümme Tartu Ülikooli teaduskonda.
Teiste hulgas on nõusoleku esineda Tartu Ülikoolis akadeemilise nädala raames andnud ka Kesk- ja Ida-Euroopa ülikoolide reintegreerumisprotsessi eest võitleja, Berliini Wissenschaftskollegi rektor prof. Wolf Lepenies, kes peab ka akadeemilise nädala avaloengu
15. septembril.
Esinema on oodata maailma tuntumaid õigusteoreetikuid prof. Werner Kravietzit Münsteri Ülikoolist, Nobeli preemia laureaati meditsiinialal prof. Bert Sakmanni Max Plancki Instituudist jpt.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 8. aprillil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid