Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President esines Taani parlamendi kaitsekomisjoni istungil avakõnega
14.04.1997

Täna, 14. aprillil Tallinnas alanud Taani parlamendi kaitsekomisjoni istungil esines avakõnega Vabariigi President Lennart Meri, kes oma kõnes Taani parlamendiliikmete ees kinnitas, et hoolimata kõigest jääb Eesti lõppeesmärgiks NATO täisliikmeks saamine.

Euroopa julgeolek on jagamatu, julgeolekut ei saa suurendada toa ühes nurgas teise nurga arvel, ütles president Meri oma kõnes. President Meri pidas oluliseks Taani valitsuse ja parlamendiliikmete toetust Eestile ning Taani-Eesti koostööd rahvusvahelistes rahuvalveoperatsioonides.

Taani parlamendiliikmed tundsid veel huvi Eesti riigikaitsealaste eelarveliste kulutuste, samuti Eesti-Vene suhete arengu kohta.

Vastates Taani parlamendiliikmete küsimusele võimaliku vajaduse kohta järsult suurendada kaitsekulutusi Eesti riigieelarves, juhul kui Eesti peaks liituma NATOga, ütles Meri, et iga rahvast saab kaitsta ainult siis, kui ta seda ise tahab, ning Eesti valija annab Riigikogule kindlasti mandaadi kaitsekulutuste suurendamiseks vajalikul määral, et saaksime end tunda peremehena omal maal.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 14. aprillil 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid