Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi ja pr Helle Meri riigivisiidid Ungari Vabariiki ja Sloveenia Vabariiki
08.05.1997

Esmaspäeval, 12. mail 1997.a. algavad president Lennart Meri ja pr Helle Meri riigivisiidid Ungari Vabariiki ja Sloveenia Vabariiki.
Presidendipaari saadavad riigivisiitidel lisaks ametlikule delegatsioonile, kuhu kuuluvad: Toivo Tasa, Epp Tasa, Rait Maruste, Paul Varul, Jaak Leimann, Robert Lepikson, Uno Veering, Jaanus Pikani, Hannes Danilov, Jaak Jõerüüt, Peeter Tulviste, Kaja Tael, Toomas Kiho, Piret Saluri, Kaie Pöial, Eero Raun, Ando Noormets ning Jaanus Elvre, 11 inimesest koosnev äridelegatsioon koosseisus Urmas Polli, Enn Veskimägi, Udo Themas, Aare Urm, Arsi Kook, Toomas Luman, Ülo Pärnits, Ants Laos, Juho Ojasoo, Toomas Abner ja Mati Jostov. Presidendiga sõidavad kaasa ka Eesti ajakirjanikud.

Riigivisiitide eesmärgiks on riikidevaheliste suhete - eelkõige majandus- ja kultuurisuhete parandamine. Lisaks koostöösuhetele tulevad arutlusele Euroopa Liidu ja NATO laienemisega seotud küsimused.

Riigivisiidiga Ungarisse tahetakse kiirendada riikidevaheliste, seni veel sõlmimata, lepingute allakirjutamist. Eelkõige puudutab see Eesti Vabariigi Valitsuse ja Ungari Vabariigi Valitsuse vahelist terrorismi, ebaseadusliku narkootikumidega kaubitsemise ja organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemise alast koostöölepingut. Lisaks ka vabakaubanduslepingut ning investeeringute kaitse kokkulepet.
Riigivisiidil Sloveenia Vabariiki kirjutatakse alla viisavabadusleping ning isikute tagasikutsumise leping.

President Lennart Meril on kavas kohtumisi Ungari ja Sloveenia äri- ja kaubandusringkondade esindajatega.
Riikidevaheliste majandussuhete tõhusamaks muutmiseks ja informatsiooni vahetamiseks toimuvad majandusseminarid, mille avab Vabariigi President. Ettekandega Eesti majanduse hetkeseisust esineb majandusminister Jaak Leimann.

Riigivisiit Ungari Vabariiki ja Sloveenia Vabariiki lõpeb 17. mail 1997.a.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus, 8. mail 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid