Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President ja pr Helle Meri austasid Eesti emasid
11.05.1997

Täna, 11. mail 1997 toimus Estonia kontserdisaalis pidulik Emadepäevale pühendatud kontsert, kus president Lennart Meri pöördus oma kõnes kõigi Eesti emade poole.

Vabariigi President toonitas kodu ja perekonna tähtsust, Vabariigi kestmisel ja tugevnemisel, öeldes: “Eesti ei sünni mitte erakondade kontorites, tagatubades, kohtusaalides ega turgudel, vaid Eesti peres. Peres, kus on mees ja naine, kes saavad isaks ja emaks.” President rõhutades samas, et ikka ja jälle tuleb kõigil üle vaadata meie ühiskondlikud tõekspidamised, et need siis õigesse järjekorda panna, mis peab kindlustama tugeva ja turvalise Eesti kodu. See saab aga sündida vaid teo ja tahtega, olid presidendi sõnad.

“Kodu on järjekestvuse hoidja. Ema on kodu hing. Ema on see, kes kujundab kodu õhkkonda, annab oma lastele hingelise ja emotsionaalse turvalisuse.
Emaarmastus on armastuse ema.”

Oma pöördumises Eesti emade poole kutsus President Meri kõiki Eesti emasid koos isadega, koos oma tütarde ja poegadega korraldama meie eesti kodu.
“Ma kuulutan tänasel Emadepäeval, meie riigi kaheksakümnendal eluaastal välja kodukaunistamisaasta. Kõigile peredele, kõigile valdadele, kõigile maakondadele.

Alustagem kodu kaunistamist kasvõi heade sõnade ja pisikeste tegudega - aga kogu perega. Siis tuleb rõõm. Alustagem sellega juba täna, veel enne päikese loojumist, jätkakem homme, ülehomme, nii et tuleva aasta 23. juunil, Võidupühal, võiksime hinnata vahepeal tehtut ja öelda: “Jah, eesti kodu on tugevam kui enne! Jah, Eesti riik on tugevam kui aasta tagasi!”


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 11. mai 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid