Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

Vabariigi President kohtus Budapestis Ungari president Arpad Göncziga
13.05.1997

Täna, 13. mail 1997 kohtusid Budapestis Ungari president Arpad Göncz ning president Lennart Meri.

Presidentide kohtumisel olid arutlusel kahe riigi vastastikused suhted ning Euroopa Liidu ja NATO laienemisega seotud küsimused.

Oma sõnavõtus kordas president Meri, et peale Madridi jääb Eesti prioriteediks täisliikmelisus NATOs. Plaanidele tuleb alus panna praegu, et garanteerida edasine laienemine, rõhutas president Meri.

Oleme veendumusel, et Brüssel peab komisjoni arvamuse koostamisel lähtuma kriteeriumide võrdsusest, kuid lisaks võrdsusele tuleb iga riiki käsitleda individuaalselt. Iga riik erineb teisest niisamuti nagu erinevad inimesed, ütles president Meri.

Presidendi sõnutsi on Eestis edukale reformipoliitikale lisada ka edukalt käivitunud rahvusvähemuste integreerimine Eesti ühiskonda.

Ungari president väljendas kindlat Ungari poolset soovi, et Eesti ja Ungari kooskõlastaksid oma vaatepunktid kõikidel rahvusvahelistel foorumitel, kuna kahe väikeriigi taktika ja strateegia on identsed. President Göncz rõhutas seejuures suurema koostöö vajadust kahe riigi ministeeriumide tasandil: siseministeerium, kaitseministeerium, tööstusministeerium, väliskaubandusministeerium, keskkonna-ministeerium, kultuuriministeerium jt. Tähtsaks pidas Ungari president ka parlamentide vahelise koostöö tihenemist.

Delegatsioonide kohtumisel oli jutuks ka riikidevaheliste lepingute kiirem allkirjastamine. Lähemalt puudutati topeltmaksustamise lepingut, investeeringute kaitse lepingut ning vabakaubanduslepingut. Ungari president avaldas lootust, et neist viimane leping kirjutatakse alla 1998. aasta esimesel poolel.

Muu hulgas tuli presidentide neljasilmavestluses jutuks ka soome-ugri rahvaste koostöö ja selle edendamisega seotud küsimused. Arpad Göncz oli kindel, et ei tohi piirduda üksnes keeleteaduse ja etnograafiaga, vaid võimaluse piires osutada sugulasrahvastele ka majanduslikku abi.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 13. mail 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid