Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri kohtus Soome presidendi Martti Ahtisaariga
20.05.1997

Täna, 20. mail 1997.a. toimus Helsingis töökohtumine president Meri ja Soome presidendi Martti Ahtisaari vahel. Kohtumisel osales ka Soome peaminister Paavo Lipponen.

Soome pool esitas oma nägemuse Eesti positsioonist EL kandidaadina.
President Ahtisaari ja Paavo Lipponeni kinnitusel on alust loota, et Euroopa Liidu Komisjoni avis`d kujundatakse tõesti objektiivsete kriteeriumide alusel, ehkki läbirääkimiste alustamise vormi üle praegu veel diskuteeritakse.

Nii president Ahtisaari kui peaminister Lipponen kinnitasid veel kord Soome riigi toetust Eesti liikmekssaamisele esimeses ringis, mida on Soome korduvalt rõhutanud nii Brüsselis kui liikmesriikide pealinnades.
Peaminister Lippose sõnul on Eesti jaoks praegu kõige tähtsamad “kolmanda samba” küsimused, eriti võitluses kuritegevusega.

Peaminister Lipponen informeeris Vabariigi Presidenti oma hiljutisest visiidist Moskvasse, arutati ka kolmepoolset koostööd ning Eesti-Vene piirilepingu sõlmimise võimalusi.

Kohtumisel puudutati ka julgeolekutemaatikat.
President Ahtisaari ja president Meri avaldasid heameelt, et NATO ja Venemaa on jõudnud suhete alusdokumendi osas üksmeelele viimati Helsingis toimunud tippkohtumise vaimus.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 20. mail 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid