Kõned
Otsing kõnedest:
 
prinditav dokument

Vabariigi President Maarjamaa Risti ordeni üleandmisel TE hr. Jakub Wołasiewiczile Poola suursaaikule Eestis 14. septembril 2000
14.09.2000

Lugupeetud suursaadik,

Tavapäraselt anname me suursaadikutele ordeneid nende lahkumisel. Teie ei lahku - ja ma olen selle eest tänulik.

Te olete väga palju teinud Eesti-Poola suhete edendamiseks. Üht näidet sellest hoiame praegu käes: see on uus Eesti-Poola sõnastik. Ometi on see vaid jäämäe tipp, vaid üks neist paljudest asjadest, mis Te olete teinud ning mis on kaasa aidanud üha kasvavale lähedusele meie maade vahel.

Traditsiooniliselt me muidugi olemegi lähedased, sõdadevahelisel ajal olid Eesti-Poola suhted suurepärased. Siiski suutis viiskümmend aastat nõukogude okupatsiooni mitmeidki sidemeid nõrgestada. Olete nende taastamiseks palju ära teinud.

Täna võime Poolast ja Eestist kõnelda kui partneritest. Meievaheline kaubandus kasvab pidevalt, meie ametnikud ja ohvitserid kohtuvad nii tihti, et kõige toimuvaga on peaaegu võimatu kursis olla. Ma olen kindel, et vähem tegusa suursaadikuga siin Tallinnas ei oleks me tänaseks nii kaugele jõudnud.

Härra suursaadik,

Te olete ära teeninud Eesti tänu. On igati kohane, et võin täna anda Teile üle Maarjamaa Risti, ilma et peaksin ütlema hüvasti. Näitab ju seegi, et tegemist ei ole mitte protokollilise protseduuriga, vaid siira tänuga tehtud töö eest; samuti loodan ma, et see innustab Teid jätkama Teie kiiduväärt jõupingutusi.

Tänan teid.

 

tagasi | kõnede arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Reden Speeches Kõned Avaldused Intervjuud