Kõned
Otsing kõnedest:
 
prinditav dokument

Vabariigi President Maarjamaa Risti ordeni üleandmisel TE hr. Kai Olaf Liele, Norra Kuningriigi suursaadikule Eestis 14. septembril 2000
14.09.2000

Lugupeetud suursaadik,

Täna on kurb ja samas ka rõõmus päev. Kurb, sest Te lahkute meist. Ja rõõmustav, sest ma saan Teid kõikide eestlaste nimel tänada siin tehtud töö eest.

Eesti ja Norra on traditsiooniliselt olnud lähedased; oleme juba rohkem kui tuhat aastat olnud naabrid ja partnerid. Kuid eriti just viimaste aastate jooksul on meie suhted õitsele puhkenud, ja selles on suur osa olnud Teil.

Põhjamaad ja Balti riigid lähenevad üksteisele üha enam ning selle käigus taanduvad olematuks ka viiekümneaastase nõukogude okupatsiooni jooksul loodud takistused. Seda kinnitab veenvalt tõsiasi, et Balti riikide ja Põhjamaade ministrite kohtumisi ei nimetata enam ''viis pluss kolme'' kohtumisteks, vaid et need tänapäeval on tuntud kui ''kaheksa kohtumised''. Selle edasimineku eest tahaksin Teid isiklikult tänada.

Nüüd, kus Te pärast pikka ja viljakat tööaega ametist lahkute, soovin Teile ja Teie abikaasale kõige paremat. Te teate, et olete Eestis alati teretulnud.

Ja nüüd on mul suur rõõm anda Teile Eesti nimel üle Maarjamaa Rist Teie teenete eest Eesti riigile.

Tänan Teid.

 

tagasi | kõnede arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Reden Speeches Kõned Avaldused Intervjuud