Kõned
Otsing kõnedest:
 
prinditav dokument

Vabariigi President pidulikul õhtusöögil Saksamaa Liitvabariigi liidukantsleri Gerhard Schröderi auks Mustpeade majas 5. juunil 2000
05.06.2000

2000-06-05


Väga austatud härra Liidukantsler,

daamid ja härrad.

Mul on heameel tervitada Eestis Saksamaa liidukantslerit Gerhard Schröderit. Tema kohtumised siin ja tema homne kõne Riigikogus annavad tunnistust meie kahe riigi üha tihenevatest suhetest.

Härra Liidukantsler,

tere tulemast Tallinna, Eesti pealinna. Saksakeelne Reval pärineb vanast eesti nimest Rävala, seda nime kandis kogu linna ümbritsev maa-ala. Te viibite hetkel Mustpeade majas, hoones, mis pärineb Hansa ajast ja on seega Saksamaa ja Eesti tihedate ajalooliste sidemete sümboliks. Tol ajal oli Läänemeri Hansa Liidu sisemeri, ja ma olen kindel, et ta saab peagi jälle sisemereks, seekord Euroopa Liidu sisemereks. Oleme seadnud 1. jaanuari 2003 kuupäevaks, mil oleme valmis astuma Euroopa Liitu. Olen kindel, et Saksamaa poliitilise toetusega võib see ka teoks saada, nagu ma olen kindel selleski, et Teie visiit ja samuti äriläbirääkimised, mis toimusid üheaegselt meie kõnelustega, tugevdavad meie majandussuhteid.

Sellepärast lubage mul tõsta klaas Eesti ja Saksamaa ühise ajaloolise pärandi ja ühise tuleviku terviseks.

Teie terviseks, härra Liidukantsler.

 

tagasi | kõnede arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Reden Speeches Kõned Avaldused Intervjuud