Kõned
Otsing kõnedest:
 
prinditav dokument

Vabariigi Presidendi tervitus Kaitseliidu taasasutamise 10. aastapäevale pühendatud konverentsile ''Eesti noored - riigi tulevik'' Järvakandis 17. veebruaril 2000
17.02.2000

Riigikaitse kõrgema juhina olen teile tänulik, et Kaitseliidu taasloomise aastapäeval räägitakse noortest, noortele ja noortega.

Eesti Vabariigi taastamisest möödunud ajal on meie vastutus riigi ees järjest kasvanud. Meil on kohustus hoida ja vajadusel ka kaitsta meie isamaad. Eesti Vabariigi eesmärgid on meie eesmärgid ja nende saavutamine on ainult meie teha. Täna me rajame aluse sellele, mis määrab meie elu tulevikus: haridus, majandus, poliitiline kultuur, riigikaitse suunad, ausus. See töö peab jätkuma. Seda tööd ei tee meie eest ära mitte keegi teine. Peame seda tegema ise ja peame tundma, et me vastutame ka oma laste ees. Eestimaa on meie kätes ja jääb meie kätesse.

Eesti riigikaitse järjepidevus on meie kõigi asi. Kuid eriti noorte asi, kes on koolis käinud ja täiskasvanuks saanud Eesti Vabariigis ja kelle jaoks riigikaitsevajadus peab saama enesestmõistetavaks. Kaitsetahe peab olema kõigi noorte südames. See ei teki iseenesest. Meie kaitsevägi ja veel enamgi Kaitseliit peavad seda tahet õhutama ja toitma. Ja peavad seda tegema eelkõige eeskuju andes. Eesti kaitseväelased, Kaitseliidu liikmed peavad olema hea väljaõppega, haritud ja teistele eeskujuks nii suurtes asjades kui igapäevaelus. Siis vaatame kindlalt tulevikku.

 

tagasi | kõnede arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Reden Speeches Kõned Avaldused Intervjuud