Pythease õpiraha
 

Seoses Kreeka Vabariigi presidendi Constantinos Stephanopoulose riigivisiidiga Eestisse otsustas Vabariigi Presidendi kultuurirahastu nõukogu president Lennart Meri ettepanekul ellu kutsuda Pythease* õpiraha, mis antakse 2000. aastal välja panuse eest Kreeka ja Eesti vaheliste suhete tugevdamisel.

10 000-kroonine stipendium antakse välja olulise kreeka kultuuri, ühiskonda või mõnda muud tegevusvaldkonda tutvustava teksti tõlkimiseks eesti keelde.

Õpiraha taotlemiseks tuleb esitada Vabariigi Presidendi kultuurirahastule üheleheküljeline taotlus, mis tutvustaks tõlgitava teksti sisu, teksti maht ei ole piiratud. Tekst avaldatakse ajakirjas Akadeemia või mõnes muus Eesti väljaandes. Esitada tuleb ka elulugu ning vähemalt üks soovitus. Stipendiumi väljaandmisel võetakse arvesse ka taotleja eelnevat panust Kreeka kultuuri uurimisel ja tutvustamisel Eestis.

Kõik õpiraha taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata Vabariigi Presidendi kultuurirahastule presidendi kantselei postiaadressil. Kultuurirahastu tegevjuht valmistab dokumendid ette kultuurirahastu nõukogule edastamiseks. Õpiraha saaja valib välja kultuurirahastu nõukogu, kes võib soovi ja vajaduse korral küsida nõu ka teadlastelt ja õppejõududelt.

* (Massalia) Massina Pytheas oli Kreeka geograaf, astronoom ja matemaatik, kes elas Marseille's. Pytheas uuris esimesena 350-320 e. Kr. Loode-Euroopat.

 

tagasi | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Kulturstiftung Cultural Foundation Akadeemiline nõukogu Ümarlaud Kultuurirahastu