Näitus "Eesti maalikunst aastatuhande vahetusel" Berliinis
 

Näituse sisu ja eesmärk

President Lennart Meri avas 11. augustil 2000 Tallinna Kunstihoones näituse "Eesti maalikunst aastatuhande vahetusel", maalikunsti ülevaatenäitusel esines 41 kunstnikku, enamik neist kahe tööga. Näitus, mille patroonideks president Lennart Meri, külastas üle 4200 inimese, mis Kunstihoone hinnangul on viimaste aastate paremaid tulemusi.

Seoses Vabariigi Presidendi ja proua Helle Meri riigivisiidiga Saksamaa Liitvabariiki avatakse sama näitus, mõnevõrra vähendatuna tulenevalt sealsest ruumist, Berliinis. Näituse viimisel Berliini on nii kultuuripoliitiline kui välispoliitiline mõõde. Eelkõige saab tutvustada Eesti maalikunsti ja selle kõrget taset. Välispoliitiliselt on tähtis aga näituse asukoht, Saksamaa välisministeeriumi hoone, samuti see, et Saksamaa Liitvabariigi välisministeerium on näituse kaaskorraldaja. 9 -30. novembrini avatud näituse "Eesti maalikunst aastatuhande vahetusel" avavad president Lennart Meri ja Saksamaa välisminister Joschka Fischer.

Näituse asukoht

Saksamaa välisministeeriumi Lichthof peasissekäigu fuajee või ka aatrium valmis aasta tagasi. Lichthofi kõrvalhoones on praegu Bundeskanzleramt, Berliini peatänav Unter den Linden on 5 minuti kaugusel. Lichthof on väga avar ja valgusküllane, kõrgudes läbi maja kõikide korruste, ühes küljes klaasist sein (seal on ka sissepääs), ülejäänud kolm seina jäävad maja sisemusse, katus on samuti klaasist. Ruumis on palju rohelust ja ka madal purskkaev koos voolava veega. Seal on seni olnu näha kolm väljapanekut, kuid Eesti maalikunstinäitusega avatakse Euroopa Liidu kandidaatriikide kunstinäituste seeria.

Välisministeeriumi uus hoone on saanud arvustustes kiita kui kaasaaegse arhitektuuri õnnestunud näide, teda tutvustatakse Berliini reisijuhtides. Lichthof on avatud kõigile, kes sisse astuda soovivad, ka nädalavahetustel.

Lisaks Eesti kunstile on Lichthofis huvilistele kasutada ka kaks Hannoveri EXPOlt Berliini toodud arvutit, kus leiab kõikvõimalikku infot Eesti ja eestlaste kohta.

 

tagasi | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Kulturstiftung Cultural Foundation Akadeemiline nõukogu Ümarlaud Kultuurirahastu