Proua Helle Meri elulugu
 

Helle Meri, neiuna Pihlak, sündinud 14. märtsil 1949, on elukutselt näitleja. Ta on kasvanud üles Harjumaal Rapla alevis sepa peres neljanda lapsena. Pärast keskkooli lõpetamist astus Helle Meri Tallinna Konservatooriumi lavakunsti osakonda. Saanud 1972. aastal kutselise näitleja diplomi, mängis ta kakskümmend aastat Tallinnas Eesti Draamateatri laval.

Eesti publik ja teatrikriitika võtsid hästi vastu Helle Meri osatäitmised eesti klassikute August Kitzbergi ja Anton Hansen Tammsaare lavastustes. Tal on olnud edukaid rolle ka nüüdisaja eesti autorite Jaan Krossi ja Jaan Kruusvalli näidendites. Helle Meri on mänginud muusikalides, laste- ja estraadietendustes ning filmides. Eesti Draamateatri trupi liikmena on ta käinud ringreisidel ja külalisetendustel Riias, Vilniuses, Kiievis, Moskvas, Vladivostokis, Berliinis ja Torontos.

Koolipõlves oli Helle Meri sportlik tüdruk. Eriti armastas ta korvpalli ja kuulus mõnda aega ka Eesti noortekoondisse. Sport on siiani jäänud Helle Meri huvideringi.

Helle Meri loobus näitlejatööst 1992. aasta aprillis, kui tema abikaasa, Eesti välisminister Lennart Meri, määrati Eesti Vabariigi esimeseks sõjajärgseks suursaadikuks Soomes.

Sama aasta sügisel toimusid taasiseseisvunud Eesti esimesed demokraatlikud valimised. 6. oktoobril 1992 andis Eesti Vabariigi president Lennart Meri Riigikogus oma ametivande. Sellest päevast peale on Helle Meri täitnud Eesti riigipea abikaasa ülesandeid. Ta on saatnud president Merit välisvisiitidel ja ringsõitudel kodu-Eestis. Helle Meri eelistuste järgi on kujunenud taasiseseisvunud Eesti presidendietikett.

Helle Meri on toetanud Eesti heategevusaadet. Ta on Eesti SOS-lasteküla patroon.

Helle Meri on 1985. aastal sündinud Tuule Meri ema.

 

tagasi | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Biographie Curriculum Vitae