Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri Riigikogu avaistungil
08.09.1997

Täna, 8. septembril 1997 esines Vabariigi President kõnega Riigikogu käesoleva aasta avaistungil.

“Eesti Vabariigi kaheksakümnendal juubeliaastal on lõngade kokkusõlmimine kahtlemata sümboolne. Aga täna ja siin tahan ennekõike rääkida siiski tööst”, nii alustas president Meri oma kõnet valitsusliikmete ja Riigikoguliikmete ees.

Peetud kõnes peatus president Meri 13. detsembril 1997 Luksemburgis langetataval otsusel Euroopa Liidu esimese laienemisvooru üle. “Nende riikide hulgas võib olla, kuid ei tarvitse olla Eesti Vabariik. Euroopa Liidu komisjoni juulikuine otsus, mis valis objektiivsete kriteeriumide järgi esimesse laienemisvooru Tėehhi, Eesti, Ungari, Poola ja Sloveenia on üksnes soovitava iseloomuga”, olid presidendi sõnad.
Luksemburgis 13. detsembril toimuv tippkohtumine on Eesti Vabariigi nii välis- kui sisepoliitika ühine eesmärk, rõhutas president Meri oma kõnes.

President Meri avaldas kahetsust, et Eesti ühiskonnas ei ole asjalikku väitlust Euroopa Liitu astumise tingimuste ümber. “On üldisi fraase, on pidulik ja natuke salapärane sõna “harmoniseerida”, kui ei ole poliitilist substantsi”, ütles president Meri Riigikogu ees.

Presidendi arvates oleks just praegu ülim aeg alustada kahekõnet rahvaga, kuna Euroopa Liitu astumine puudutab iga Eesti Vabariigi kodanikku, igaühe ootusi ja lootusi.

Kõne lõpuosas kutsus president Meri Riigikogus esindatud poliitilisi jõude poliitilistele kokkulepetele, mis oleksid kõrgemal erakondade hetkehuvidest ja seaksid esiplaanile Eesti Vabariigi pikaajalised Euroopa-huvid.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 8. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid