Ametlikud teated
Otsing ametlikest teadetest
 
prinditav dokument

President Meri tervitas miiniveeskajaid “Kalev” ja “Olev”
18.09.1997

Täna, 18. septembril 1997 osales president Meri Eesti sõjalaevade üleandmistseremoonial Admiraliteedi basseinis, kus külaliste hulgas olid ka Saksamaa Liitvabariigi riigisekretär Bernd Wilz ja kontraadmiral Bernd Heise.

Peetud kõnes rõhutas president Meri, et Eesti julgeolekupartner Saksamaa Liitvabariik on kinkinud Eestile märksa rohkem kui kaks laeva.
“Saksamaa Liitvabariik on meile kinkinud lisaks “Kalevile” ja “Olevile” ka mõlema laeva väljaõppinud meeskonnad. Kaitserelvastus, olgu ta kui tahes kaasaegne, on kui surnud raud, kui seda usaldataks ilma väljaõppeta meeskonna kätte. Kõige võimsam relv, kõige kesksem tegur mis tahes väeliigis, mis tahes demokraatlikus riigis on kõigepealt sõdur”, ütles president.

President toonitas oma kõnes sedagi, et demokraatlikus Euroopas ja demokraatlikus maailmas on riigi julgeolek, iseäranis väikeriigi julgeolek ühiskondlik lepe. “Meie ohvriterohke sajand on meile kõigile õpetanud, et julgeolek on jagamatu”, olid presidendi sõnad.

President avaldas veendumust, et riigi rahvusvaheline julgeolek on seda tugevam, mida veenvamalt riik ja rahvas oskab oma julgeolekutahet ja julgeolekuoskust tõestada.

Peale laevadega tutvumist suunduti üheskoos kaitseminister Andrus Ööveli vastuvõtule, mis toimus Rotermani Soolalaos.

Oma tervitussõnavõtus teatas Saksamaa riigisekretär Wilz, et Saksamaa toetab jätkuvalt Eestit tema püüdlustes.
Riigisekretär ütles oma tervituses ka seda, et NATO otsus kutsuda läbirääkimistele kolm riiki on positiivne. Eraldi rõhutas hr Wilz, et see otsus on esialgne, avaldades seejuures lootust, et Eesti saamisel Euroopa Liidu liikmeks avaneb tal ka võimalus liituda NATOga.


Presidendi Kantselei infoteenistus
Kadriorus 18. septembril 1997

 

tagasi | ametlike teadete arhiiv | avalehele

© 2001 Vabariigi Presidendi Kantselei
Telefon: 631 6202 | Faks: 631 6250 | sekretar@vpk.ee
Offizielle Nachrichten Press Releases Ametlikud teated Sisevisiidid Välisvisiidid